Nabór do sekcji Tańców na lodzie na sezon 2018/2019

Zapraszamy zawodników w wieku 12-19 lat, którzy posiadają klasę sportową novice i junior.

Gwarantujemy fachową opiekę trenerską:

Bożena Bernadowska – trener klasy I, wychowawca wielu pokoleń tancerzy na lodzie między innymi brązowych medalistów Mistrzostw Świata Juniorów Budapeszt 1996 (Iwona Filipowicz i Michał Szumski).

Maciej Bernadowski – instruktor, wielokrotny mistrz polski w tańcach we wszystkich kategoriach wiekowych, reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata Juniorów, Mistrzostwach Europy Seniorów i Mistrzostwach Świata Seniorów.

Dodatkowo, istnieje również możliwość współpracy z jednym z najlepszych trenerów na świecie - Alexeyem Gorshkovem.

Zawodnikom przybywającym spoza Łodzi oferujemy możliwość zakwaterowania w internacie i naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata, z którą nasz klub ma podpisaną umowę o współpracy.

Sezon 2017/2018 czas zacząć.

W minionym tygodniu nasi zawodnicy, Olexandra Borysova i Cezary Zawadzki, rozpoczęli starty w cyklu zawodów Grand Prix Juniorów.  W rywalizacji odbywającej się w Salzburgu (ISU Cup of Austria) Sasza i Czarek zajęli 12 miejsce. Pokazali dwa nowe programy przygotowane na nowy sezon. Zaprezentowali się bardzo dobrze i obydwie części konkurencji wykonali bez większych błędów. Duet trenerski Bożena i Maciej Bernadowscy byli zadowoleni z wykonania swoich podopiecznych.

Czekamy teraz na dalsze starty naszych zawodników. Już w przyszłym tygodniu zawody rozpoczęcia sezonu w Oświęcimiu, na których startować będą też nasi soliści.

Powodzenia!

Sasza i Czarek wraz z Trenerem Bożeną Bernadowską

Sukcesy ostatnich miesięcy.

Ostatnie miesiące obfitowały w szereg sukcesów zawodników ŁTŁF. Zarówno soliści, jak i tancerze reprezentowali nasz klub sportowy w zawodach krajowych
i międzynarodowych.

Pod koniec grudnia 2016 roku w Katowicach rozgrywano Mistrzostwa 4 Narodów
i jednocześnie Mistrzostwa Polski Seniorów oraz Juniorów w tańcach na lodzie. Zawody w kategorii seniorów rozgrywane były we wszystkich konkurencjach, natomiast juniorzy rywalizowali jedynie w tańcach lodzie.

Od kilku lat uczestnikami Mistrzostw 4 Narodów są zawodnicy czterech związków łyżwiarskich: Czech, Słowacji, Polski i Węgier. Uczestnicy rywalizują między sobą o tytuł Mistrza 4 Narodów i Mistrza danego kraju. Dodatkowo, prowadzona jest klasyfikacja drużynowa, którą w tym roku szczęśliwie wygrali Polacy!

Polska reprezentacja wraz z trenerami i działaczami P.Z.Ł.F.

W mistrzostwach czterech narodów zawodnicy naszego klubu brali udział w konkurencji tańców na lodzie w kategorii Junior i zdominowali tę kategorię, zdobywając wszystkie miejsca na podium klasyfikacji krajowej i pierwsze oraz drugie miejsce klasyfikacji międzynarodowej.

Mistrzami 4 Narodów i jednocześnie Mistrzami Polski zostali Anastasia Polibina
i Radosław Barszczak, a Vice Mistrzami Polski i 4 Narodów - Olexandra Borysova i Cezary Zawadzki. Walka naszych obu par była bardzo wyrównana. Po tańcu krótkim to Olexandra i Cezary prowadzili w klasyfikacji, pozostawiając Anastasię i Radka na drugiej lokacie, jednak bezbłędne wykonanie tańca dowolnego umożliwiło drugiej parze zająć pierwsze miejsce.

Kolejni reprezentanci naszego klubu Jenna Hertenstein i Damian Binkowski  wywalczyli 3 miejsce w klasyfikacji krajowej i 4 w międzynarodowej.

Jak widać, tancerze z naszego klubu zdominowali rywalizację w kategorii juniorów, z czego jesteśmy niezmiernie zadowoleni.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom!

Pary taneczne Ł.T.Ł.F.

Miesiąc później, pod koniec stycznia 2017 r., odbywały się w Krynicy – Zdrój Mistrzostwa Polski Juniorów w konkurencjach solowych. Trzech naszych solistów brało udział w zmaganiach na tafli. Byli to: Celina Sudnik, Miłosz Witkowski i Kornel Witkowski.

Najlepszy wynik uzyskał Kornel Witkowski, który zajął 3 miejsce. Zaraz za nim uplasował się jego starszy brał, Miłosz. Jak widać, rywalizacja Braci Witkowskich  nadal trwa a na kolejnych zawodach depczą sobie wzajemnie po piętach.

Kornel Witkowski (3 miejsce) i Miłosz Witkowski (4 miejsce)

Celina Sudnik uzyskała 5 lokatę, ale na uwagę zasługuje nagroda specjalna, jaką otrzymała od komisji sędziowskiej za najlepszy i najładniejszy piruet w pozycji „Bielmann”. Warto dodać, że tego typu nagrody są bardzo rzadko przyznawane, co tym bardziej napawa nas dumą!

Celina Sudnik na miejscu 5

Jednak nie tylko nasi najstarsi zawodnicy rywalizowali ostatnio na tafli. W pierwszych dniach lutego w Gdańsku rozgrywane były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików o Puchar Gdańska i Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W MMM rywalizowali nasi soliści. Najlepszy wśród chłopców w klasie srebrnej okazał się Michał Wieczorek, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w karierze.

Michał Wieczorek na najwyższym stopniu podium

Wśród dziewczynek, w tej samej klasie, 12 miejsce zdobyła Kladia Fabich, 13 Laura Oziemska a 17 Matylda Komasińska.

Nasi najmłodsi łyżwiarze

W Eliminacjach do OOM z kolei, brały udział nasze pary taneczne. W kategorii Advanced Novice Vanessa Sasin i Krystian Piasny zajęli 3 miejsce, a Oliwia Winiarska i Wiktor Gaj 4 miejsce. Jesteśmy tym samym ogromnie zadowoleni z faktu,że obydwie pary zakwalifikowały się do Olimpiady młodzieży, która rozpoczyna się w przyszłym tygodniu.

Pary taneczne Advanced Novice

My już teraz trzymamy kciuki za naszych łyżwiarzy, biorących udział w następnych zawdoach. Mamy nadzieję, że przywiozą nam worek medali i same rekordy życiowe.

Życzymy powodzenia!

Mikołajkowe sukcesy

W dniach 1-3.12 br. odbyły się w Łodzi po raz dziesiąty Zawody Mikołajkowe. Impreza rozgrywana była w większości kategorii wiekowych i konkurencji łyżwiarskich. Zawodnicy naszego klubu zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając 6 medali (3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe).

Wśród solistów Juniorów 1 miejsce zajął Miłosz Witkowski a jego młodszy brat Kornel Witkowski zajął miejsce 3, na 9 lokacie zakończył rywalizację Marceli Kędzia.

W konkurencji solistek Juniorów znakomicie zaprezentowała się Celina Sudnik i zakończyła rywalizację na 1 miejscu. W niższej kategorii wiekowej Novice Advanced 9 miejsce zdobyła Maria Kaczorowska.

Nasi najmłodsi zawodnicy osiągnęli następujące wyniki:

Miłosz Janicki - soliści Klasa Srebrna miejsce 6

Emilia Grzeszczyk - solistki Klasa Srebrna miejsce 7

Matylda Komasińska - solistki Klasa Srebrna miejsce 36

Nasi Soliści (od lewej) Kornel Witkowski, Celina Sudnik i Miłosz Witkowski wraz z Trenerami Mirosławą i Włodzimierzem Brajczewskimi.

W zawodach startowały także nasze pary taneczne. Wśród juniorów 1 miejsce zajęli nasi aktualni Mistrzowie Polski Juniorów w tańcach na lodzie Olexandra Borysova i Cezary Zawadzki natomiast drugie miejsce zajęli Anastasia Polibina i Radosław Barszczak. W kategorii Novice Advanced 3 miejsce zajęła para Vanessa Sasin i Krystian Piasny a na 4 lokacie uplasowali się Oliwia Winiarska i Wiktor Gaj.

Na 3 miejscu Vanessa Sasin i Krystian Piasny i na miejscu 4 Oliwia Winiarska i Wiktor Gaj

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dobre starty Tancerzy w Dortmundzie

W dniach 5-6 11 2016 w Dortmundzie (Niemcy ) odbyły się 14 zawody NRW TROPHY w tańcach na lodzie. Zawody odbyły się we wszystkich kategoriach wiekowych - Basic Novice, Advance Novice, Junior i Senior. W imprezie wzięło udział 60 par z 10 krajów.

W kategorii juniorów występowały dwie pary naszego klubu -Mistrzowie Polski Olexandra Borysova/Cezary Zawadzki i Anastasia Polibina/Radoslaw Barszczak. Wśród 20 par juniorskich Olexandra z Cezarym zajęli 11 miejsce zdobywając 105,82 pkt, a Anastasia   Radosławem 16 miejsce z wynikiem 95,18 pkt.

Po tańcu krótkim Olexandra z Cezarym zajmowali dobrą 9 - tą pozycję, ale duży błąd w tańcu dowolnym nie pozwolił na utrzymanie lokaty i ostatecznie zakończyli rywalizację na 11-tym miejscu.

Anastasia z Radosławem startowali po raz pierwszy w tym sezonie na zawodach międzynarodowych i uzyskany wynik - 16 miejsce w krótkim programie i 15 w tańcu dowolnym można uznać za zadowalajacy.