Sukcesy ostatnich miesięcy.

Ostatnie miesiące obfitowały w szereg sukcesów zawodników ŁTŁF. Zarówno soliści, jak i tancerze reprezentowali nasz klub sportowy w zawodach krajowych
i międzynarodowych.

Pod koniec grudnia 2016 roku w Katowicach rozgrywano Mistrzostwa 4 Narodów
i jednocześnie Mistrzostwa Polski Seniorów oraz Juniorów w tańcach na lodzie. Zawody w kategorii seniorów rozgrywane były we wszystkich konkurencjach, natomiast juniorzy rywalizowali jedynie w tańcach lodzie.

Od kilku lat uczestnikami Mistrzostw 4 Narodów są zawodnicy czterech związków łyżwiarskich: Czech, Słowacji, Polski i Węgier. Uczestnicy rywalizują między sobą o tytuł Mistrza 4 Narodów i Mistrza danego kraju. Dodatkowo, prowadzona jest klasyfikacja drużynowa, którą w tym roku szczęśliwie wygrali Polacy!

15608663_1265645350148509_643553492_o.jpg

Polska reprezentacja wraz z trenerami i działaczami P.Z.Ł.F.


W mistrzostwach czterech narodów zawodnicy naszego klubu brali udział w konkurencji tańców na lodzie w kategorii Junior i zdominowali tę kategorię, zdobywając wszystkie miejsca na podium klasyfikacji krajowej i pierwsze oraz drugie miejsce klasyfikacji międzynarodowej.

Mistrzami 4 Narodów i jednocześnie Mistrzami Polski zostali Anastasia Polibina
i Radosław Barszczak, a Vice Mistrzami Polski i 4 Narodów - Olexandra Borysova i Cezary Zawadzki. Walka naszych obu par była bardzo wyrównana. Po tańcu krótkim to Olexandra i Cezary prowadzili w klasyfikacji, pozostawiając Anastasię i Radka na drugiej lokacie, jednak bezbłędne wykonanie tańca dowolnego umożliwiło drugiej parze zająć pierwsze miejsce.

Kolejni reprezentanci naszego klubu Jenna Hertenstein i Damian Binkowski  wywalczyli 3 miejsce w klasyfikacji krajowej i 4 w międzynarodowej.

Jak widać, tancerze z naszego klubu zdominowali rywalizację w kategorii juniorów, z czego jesteśmy niezmiernie zadowoleni.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom!


img_20161217_183842.jpg

Pary taneczne Ł.T.Ł.F.


Miesiąc później, pod koniec stycznia 2017 r., odbywały się w Krynicy – Zdrój Mistrzostwa Polski Juniorów w konkurencjach solowych. Trzech naszych solistów brało udział w zmaganiach na tafli. Byli to: Celina Sudnik, Miłosz Witkowski i Kornel Witkowski.

Najlepszy wynik uzyskał Kornel Witkowski, który zajął 3 miejsce. Zaraz za nim uplasował się jego starszy brał, Miłosz. Jak widać, rywalizacja Braci Witkowskich  nadal trwa a na kolejnych zawodach depczą sobie wzajemnie po piętach.


resized_20170128_194646.jpeg

Kornel Witkowski (3 miejsce) i Miłosz Witkowski (4 miejsce)


Celina Sudnik uzyskała 5 lokatę, ale na uwagę zasługuje nagroda specjalna, jaką otrzymała od komisji sędziowskiej za najlepszy i najładniejszy piruet w pozycji „Bielmann”. Warto dodać, że tego typu nagrody są bardzo rzadko przyznawane, co tym bardziej napawa nas dumą!

resized_20170128_195156.jpeg

Celina Sudnik na miejscu 5


Jednak nie tylko nasi najstarsi zawodnicy rywalizowali ostatnio na tafli. W pierwszych dniach lutego w Gdańsku rozgrywane były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików o Puchar Gdańska i Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W MMM rywalizowali nasi soliści. Najlepszy wśród chłopców w klasie srebrnej okazał się Michał Wieczorek, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w karierze.

dsc_0432.jpg

Michał Wieczorek na najwyższym stopniu podium


Wśród dziewczynek, w tej samej klasie, 12 miejsce zdobyła Kladia Fabich, 13 Laura Oziemska a 17 Matylda Komasińska.

_20170203_175711.jpg

Nasi najmłodsi łyżwiarze


W Eliminacjach do OOM z kolei, brały udział nasze pary taneczne. W kategorii Advanced Novice Vanessa Sasin i Krystian Piasny zajęli 3 miejsce, a Oliwia Winiarska i Wiktor Gaj 4 miejsce. Jesteśmy tym samym ogromnie zadowoleni z faktu,że obydwie pary zakwalifikowały się do Olimpiady młodzieży, która rozpoczyna się w przyszłym tygodniu.

_20170203_181756.jpg

Pary taneczne Advanced Novice


My już teraz trzymamy kciuki za naszych łyżwiarzy, biorących udział w następnych zawdoach. Mamy nadzieję, że przywiozą nam worek medali i same rekordy życiowe.

Życzymy powodzenia!