Zawody Otwarcia Sezonu Warszawa, 09 - 10 września 2016

W rozgrywających się w sobotę i niedzielę ( 10 – 11. 09. 2016) zawodach otwarcia sezonu startowało 9 zawodników Łódzkiego Towarzystwa Łyżwiarstwa Figurowego.

W konkurencji Solistek juniorów bardzo ładnie zaprazentowała się Celina Sudnik, która zdobyła 3 miejsce i uzyskała po dwóch częściach konkurencji 89,60 pkt. Zdobyła klasę Junior w pierwszym swoim starcie w tej grupie wiekowej.

 20160911_163038.jpg

Celina Sudnik na 3 miejscu 


W konkurencji Solistów mieliśmy dwóch reprezentantów naszego klubu, braci Kornela i Miłosza Witkowskich.

 Kornel Witkowski  startował jako najmłodszy zawodnik. Zajął 4 pozycję z wynikiem 97,35 pkt. Zabrakło mu niewiele ponad półtora punktu do zawodnika zajmującego 3 lokatę. Kornel również potwierdził klasę Junior w pierwszym swoim starcie w tej kategorii wiekowej.

Miłosz witkowski zdobył 2 miejsce uzyskując 115,52 pkt.

20160911_163219.jpg

Miłosz Witkowski na 2 miejscu.


W parach tanecznych nasz klub reprezentowały 3 pary.

Olexandra Borysova i Cezary Zawadzki zdobyli 1 miejsce i uzyskali dużą przewagę punktową. Po dwóch częściach konkurencji zdobyli  109,01 pkt. Nasza najlepsza juniorska para potwierdziła swoją znakomitą dyspozycję. Był to dla nich trzeci start z rzędu i poradzili sobie z nim świetnie prezentując wysoki poziom łyżwiarski i bardzo dobre przygotowanie wydolnościowe.

Jenna Hertenstein i Damian Binkowski zdobyli drugie miejsce i uzyskali po dwóch częściach konkurencji  95,59 pkt.

Trzecia para Ł.T.Ł.F. Anastiasia Polibina i Radosław Barszczak zajęła  4 miejsce z wynikiem 86,44 pkt.

Dla zawodników Ł.T.Ł.F.  poza Olexandrą i Cezarym, którzy startowali już w  dwóch etapach JGP, był to pierwszy start w sezonie. Wszyscy nasi zawodnicy zaprezentowali nowe układy choreograficzne. Odbiór programów i choreografii przez publiczność warszawską i komisję sędziowską był bardzo pozytywny.

fb_img_1473674502192_1.jpg

Jenna Hertenstein i Damian Binkowski